Edukacja jutra. Dziś.

Masz pytanie? Napisz!

kontakt@akademiavr.pl

Aplikacje edukacyjne dla dzieci w wieku do lat 8

Istnieje wiele aplikacji adresowanych do grona najmłodszych odbiorców. Wszystkie są kolorowe i zachęcają do nauki przez zabawę, sprawiają, że korzystanie ze smartphona przez najmłodszych jest czymś więcej niż bezmyślnym klikaniem w ekran. Opisane poniżej aplikacje są jednymi z wielu, które warto poznać.

SENSORY BABY TODDLER LEARNING

Ta aplikacja jest zabawą sensoryczną w podwodnym świecie, która stymuluje motorykę oraz rozwój koordynacji rękaoko. Pomagają w tym kolorowe rybki oraz inne stworzenia morskie. Polecana jest dla każdego dziecka, także ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, trudnościami w uczeniu się lub autyzmem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SensoryPlayApps.SensoryFishFree 

PUZZLE DLA DZIECI

Aplikacja zawierająca setki obrazków do ułożenia o różnym poziomie trudności. Zapewnia doskonałą zabawę i pozwala na wielopoziomowy rozwój dziecka. Przede wszystkim rozwija zdolności analityczne, percepcję wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację, zdolności motoryczne, ćwiczy cierpliwość oraz koordynację wzrokoworuchową, a także przygotowuje do nauki pisania i czytania.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goodsofttech.puzzlesforkids

CZYTANIE I LITERY DLA DZIECI

Gra edukacyjna wprowadzająca młodego człowieka w świat liter i czytania. Pozwala na naukę w języku polskim i angielskim poprzez układanie wyrazów na różnym poziomie trudności. Ćwiczy spostrzegawczość, pamięć oraz umiejętność koncentracji na wykonywanym zadaniu. Przewiduje “nagrody” za prawidłowo wykonane polecenie np. grę muzyczną.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GalanteLabs.MixItFixItWordGame

MATEMATYKA GRY EDUKACYJNE

Aplikacja zachęcająca dzieci do nauki matematyki. Zapoznaje z liczbami oraz cyframi uczy ich pisowni i czytania. Rozwija spostrzegawczość, pamięć oraz umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania i pisania po śladzie, a co za tym idzie, umiejętność logicznego myślenia.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theappmedia.math.learning.games