Edukacja jutra. Dziś.

Masz pytanie? Napisz!

kontakt@akademiavr.pl

Dla kogo są zajęcia w Akademii VR w Białymstoku?

Zajęcia w Akademii VR przeznaczone są do wszystkich chętnych uczniów szkoły podstawowej oraz ich nauczycieli i opiekunów. Preferowany wiek to 6-12 lat, czyli klasy 1-6, bez względu na płeć, pochodzenie czy zainteresowania! Na nasze lekcje zapraszamy zarówno szkoły białostockie, jak również podbiałostockie – jednym słowem: wszystkie placówki edukacyjne zainteresowane wzbogaceniem zajęć szkolnych o nowe technologie i doświadczenia.

Jak wygląda organizacja zajęć?

Jedna grupa/klasa powinna liczyć maksymalnie 30 osób. Przed zajęciami zostanie ona podzielona na dwa mniejsze zespoły np. 15-osobowe. Jeden z nich uczestniczy w lekcji na wybrany temat – dla przykładu – Wulkany, gdzie w goglach ogląda materiały edukacyjne w technologii VR (wirtualnej rzeczywistości). Drugi zespół w tym czasie korzysta z atrakcji w salonie VR “Cybersowa” – ogląda animacje i gra na konsolach HTC Vive. Po 45 minutach następuje zamiana między grupami. Pojedyncze zajęcia Akademii VR dla jednej klasy trwają 1,5 godziny i są możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu i rezerwacji terminu.

A co w trakcie zajęć robi nauczyciel szkolny?

Zachęcamy, aby nauczyciele oraz opiekunowie towarzyszący uczniom czynnie angażowali się w zajęcia – zwracali uwagę na zachowanie dzieci, oglądali razem z nimi przygotowane materiały, zadawali pytania lub na nie odpowiadali, brali udział w zabawach podsumowujących. Dlaczego? To świetnie integruje klasę i nauczyciela- VR łączy ludzi!