Edukacja jutra. Dziś.

Masz pytanie? Napisz!

kontakt@akademiavr.pl

Festiwal Nauki i Sztuki

Takie „misje specjalne” lubimy najbardziej! 15 maja 2019 na stadionie miejskim w Białymstoku odbył się finał podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. I my tam byliśmy… VR wszystkim pokazywaliśmy 🙂

Festwial Nauki i Sztuki to istne święto dla małych i dużych odkrywców. Uczestnicy mogli  wziąć udział w wielu interesujących doświadczenaich naukowych, dowiedzieć się jak powstają bolidy, otrzymać porady żywieniowe i kosmetyczne. Spotkać można było także nietypowe zwięrzęta i ich dotknąć! O wydarzeniu głośno zrobiło się w lokalnych mediach. Zachecamy do posłuchania pełnej relacji z imprezy Polskiego Radia Białystok: kliknij.

Nasza strefa VR przyciągnęła wielu gości. Oprócz standardowych pokazów lekcji Akademii VR (dzięki którym odlecieliśmy w kosmos), odwiedzający mogli skorzystać z  gier i aplikacji na takich urządzeniach jak HTC Vive czy Samsung Gear VR. Strzelaliśmy z łuku, bawiliśmy się z Cyberspsem, przyglądaliśmy się z bliska dinozaurowi.  Ci bardziej odważni goście mogli takze spróbować swoich sił na roller coasterze.

Oby więcej okazji do tak hucznego świętowania! 🙂